Om Catalysts

 

Catalysts startet som en pilot i 2011. Lisa Cooper, Catalysts grunnlegger, koblet Somalisk ungdom med mentorer fra lokalsamfunnet. Ettersom vi mottok gode tilbakemeldinger fra både ungdommer og mentorer bestemte Lisa seg for å skape flere mentorrelasjoner. Før Catalysts startet Lisa Nordic Somali Youth Summit, NorSomBro, og det 10 år lange programmet som fokuserte på talent blant innvandrere, Top Ten.

Innholdet i Catalysts mentorprogram ble utviklet i samarbeid med Fretex, samt med ledende aktører innen karriereutvikling for ungdom og Appreciative Inquiry; et verktøy innen positiv psykologi. Catalysts jobber stadig for å forbedre mentorprogrammene, med gode innspill fra deltakere, forskning og andre organisasjoner.

I dag er Catalysts aktiv i Oslo, Akershus, Bergen og Østfold. I 2018 koblet vi 136 mentorpar, nådde ut til 960 ungdommer med mentorprogrammer, foredrag og sosiale aktiviteter, og våre mentorer bidro med til sammen 1635 frivillige timer.

Visjon

  • Catalysts jobber for et mer inkluderende samfunn, én relasjon av gangen.

 

Misjon

  • Bygge trygge relasjoner og økt selvfølelse som bidrar til at deltakere i våre målgrupper lykkes i utdanning og arbeid gjennom et styrkebasert mentorprogram

  • Øke kompetanse i mangfold, positiv psykologi, og mentoring for et mer inkluderende samfunn

 

Mål

  • Å øke selvfølelsen til ungdom og voksne gjennom et styrkebasert mentorprogram

  • Å øke fullføringsgraden av videregående skole blant unge flyktninger og ungdommer med minoritetsbakgrunn

  • Å bidra til integrering og sosial inkludering av unge og voksne med minoritetsbakgrunn

  • Bidra til et mer mangfoldig og inkluderende arbeidsliv

  • Øke mangfolds- og krysskulturell kompetanse hos mentorer

Laget

OSLO

Lisa Cooper

 

Gründer og CEO

lisa@catalysts.no

Sarah M. Przedpelska

 

Programdirektør

sarah@catalysts.no

Christian Holland

Frivillig innen administrasjon og digitalisering

christian@catalysts.no

Karina Storeng​ Ikshani

 

Programleder

karina@catalysts.no

Didrik Cooper Seip

Økonomi

didrik@catalysts.no

Abdirahman Mohamed

 

Ansvarlig Asker

abdi@catalysts.no

Kari Corneliussen

Administrasjonsleder

kari@catalysts.no

Magne Jakobsen

 

Bedriftsprogrammer og kommunikasjon

magne@catalysts.no

BERGEN

Navnit Kaur

 

Programleder og administrativt ansvarlig

navnit@catalysts.no

Jacob Svendsen

 

Programleder

jacob@catalysts.no

Kontakt oss:
Oslo:
info@catalysts.no
901 33 927
Fredensborgveien 24D, 0177, Oslo
  • Catalysts på Facebook
  • Catalysts på Instagram
  • Catalysts på LinkedIn

Årsrapporter

(PDF)

© 2019 Catalysts